BlogGayrimenkulde Yeni Dönem
  •     Son düzenlenme tarihi: 15.09.2022 17:17:36

Gayrimenkulde Yeni Dönem

Emlaklira, blokzincir teknolojisinin güvenilir altyapısını kullanarak sunduğu emlak tokenizasyon fırsatlarıyla “yeni nesil” gayrimenkul yatırım modelini geliştirdi. Sektörde çığır açmayı hedeflediklerini belirten Emlaklira, her bireyin eşit imkanlarla ve güvenli şekilde gayrimenkul yatırımı yapabilmesine öncelik veriyor.

Hızlı büyüme sürecine giren blokzincir teknolojisi, sunduğu merkeziyetsiz ve şeffaf yapısı sayesinde birçok sektörde olduğu gibi dünyada finans ve gayrimenkul sektörlerinde de hızla yaygınlaşıyor.

Bu alanda Emlaklira, blokzincir teknolojisinin güvenilir altyapısını kullanarak sunduğu emlak tokenizasyon fırsatlarıyla “yeni nesil” gayrimenkul yatırım modelini geliştirdi ve sektörde çığır açmayı hedefliyor. Emlaklira, gayrimenkul sektöründeki yatırım fırsatlarına her gelir grubunun erişebilmesi misyonuyla büyümeyi planlıyor. Gayrimenkulü dijitalleştirme teknolojileri alanında standartları belirleyerek sektörün lokomotifi olmak da hedefleri arasında yer alıyor.


BİRİKİMLERİ KORUMADA ETKİN

Teknolojik gelişmelerin gayrimenkul sektörüne olumlu etkileriyle mikro yatırımın yaygınlaşacağı anlayışından hareketle yola çıkan Emlaklira, birikimlerin gayrimenkulün her türden ve ölçekten sağladığı katma değerden faydalanmasını ve enflasyondan azami ölçüde korunmasını sağlamayı amaçlıyor.

Blokzincir teknolojisiyle kendi token standardını kullanarak gayrimenkulü küçük parçalar halinde yatırım yapılabilir kılan Emlaklira, hem gayrimenkul yatırımı sürecini kolaylaştırıyor hem emlak yatırımı yapmayı her kesim için günlük hayatın olağan bir parçası haline getiriyor. Emlaklira.com gayrimenkulü tamamen yeni bir likit dijital yatırım aracına dönüştürerek bireylerin yatırım ufkunu genişletmek ve yatırım kararı vermeyi hızlandırmak için en etkili çözümü sunmaya odaklanıyor.


YENİ BİR MECRA

Önceliğimiz, gayrimenkulü sağlam bir yatırım aracı olarak gören, ancak yeterli birikimi bulunmayan bireyler, kendi veya çocuklarının geleceği için birikim yapmak isteyen ebeveynler, kripto paralara yatırım yapan ancak yeterince güvenilir ve istikrarlı bulmadığı için yeni yatırım aracı arayışında olanlar, döviz, altın ve borsa dışında alternatif arayışında olan birikim sahiplerine ve uzaktan gayrimenkul yatırım fırsatlarını değerlendirmek isteyen gurbetçilerimize ulaşarak Emlaklira yatırımcısı yapmak. 

Emlaklira, esasında oldukça geleneksel bir yatırım aracına son teknoloji olanaklarıyla herkesin internet üzerinden kolayca yatırım yapabileceği yeni bir mecra. Kısaca birikimlerini, güvenli gördükleri gayrimenkul alanında değerlendirmek isteyen ev hanımları, çalışanlar, üniversite öğrencileri, emekliler gibi toplumun geniş kesimleri Emlaklira’nın sunduğu yatırım imkanlarından internet üzerinden kolaylıkla faydalanabiliyor.


NASIL İŞLİYOR?

Her geçen gün artan gayrimenkul fiyatları nedeniyle yatırım yapmakta geç kaldığını düşünen veya yeterli giriş sermayesine sahip olmayanları, mikro sermayeyle kolay ve güvenilir gayrimenkul yatırımına teşvik eden bir sistem tasarladık. Her bireyin eşit imkanlarla ve güvenli şekilde gayrimenkul yatırımı yapabilmesi önceliğimiz. Gayrimenkulleri “tokenizasyon” yöntemiyle küçük birikim sahiplerinin bile satın alabileceği birer dijital varlığa dönüştürüyoruz ve Emlaklira.com platformumuzdan kayıtlı kullanıcılarımıza sunuyoruz.

Token alanlar, ilgili gayrimenkulün satış gelirinden ve varsa diğer ek menfaatlerden kazanç elde ediyorlar.


LİKİT VARLIK

Geleneksel yatırım yöntemlerinin dışına çıkarak, Emlaklira Token ile gayrimenkulü likit bir dijital varlığa dönüştürüyoruz. Öncelikle İstanbul, Ankara, İzmir, Balıkesir, Aydın ve Antalya gibi talebin yüksek olduğu büyükşehirlerden başlamak üzere tüm Türkiye’den gayrimenkul satın alımları yaparak tokenizasyon yöntemiyle birikim sahibi kullanıcılarımıza sunacağız.