BlogEmlak Sektöründe Dijitalleşme Yeni Fırsatlar Sunuyor
  •     Son düzenlenme tarihi: 14.12.2022 12:35:31

Emlak Sektöründe Dijitalleşme Yeni Fırsatlar Sunuyor

Emlaklira, Blokzincir üzerinde tokenlaştırma ile Türkiye’de ilk kez emlak yatırımını dijitalleştiren, bu sayede herkesin kolayca emlak yatırımı yaparak kazanca ortak olmasına imkan sağlayan, yenilikçi iş modeline sahip bir gayrimenkul teknolojileri şirketidir. Portföyümüze eklediğimiz her bir emlak için ayrı Emlaklira Token üreterek, emlak üzerinden elde edilecek kazancı dijitalleştiriyoruz. 

Emlaklira.com üzerinden üye olan kullanıcılarımız, yatırım yapmak istedikleri emlakların Token’larını satın alarak kazanca ortak olurlar. 

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de emlak yatırımının, paranın enflasyona karşı değerini koruyacağı düşünüldüğünden her zaman yüksek talep görüyor. Ancak artan emlak fiyatlarının daha yüksek giriş sermayesi gerektirmesiyle yatırımcı sayısını kısıtladığı bir dönemden geçiyoruz. Emlak sektöründeki bu durumu, emlak yatırımını dijitalleştirerek ve herkesin yatırım yapabileceği bir platform geliştirerek fırsata çevirdik. Yatırım portföyümüzdeki her bir tapu için, emlaklira.com üzerinden alınıp satılabilen benzersiz Token’lar üretiyoruz. Bütçesi ne olursa olsun birikim sahiplerinin token alarak birer emlak yatırımcısı olmasına ve bu sayede emlak üzerinden kazanç elde edebilmesine imkân sağlıyoruz.

Emlak Token’ın Alt Coinlerden Farkı Nedir?

Her şeyden önce, Emlaklira Token’lar fiziki bir dayanak varlık olan emlak için üretiliyor. Dolayısıyla, Token fiyatlarının emlak piyasasındaki güncel değerlemeler ile paralel hareket etmesi beklenir. Bu durum alt coinlerde gördüğümüz gibi aşırı iniş ve çıkışların Emlaklira Token’da olmasını engelleyerek, daha istikrarlı ve gerçek emlak piyasası ile uyumlu bir piyasa oluşumunu sağlar.