Bilgi ve Destek MerkeziEmlaklira Token Rehberi

Emlaklira TOKEN REHBERİ


EMLAKLİRA TOKEN NASIL ALINIR VE SATILIR?

Emlaklira kullanıcıları, platform üzerinden dilerlerse lansmandan satışları ile doğrudan Emlaklira’dan veya ikinci el satış yapan Kullanıcılar’dan Emlaklira Token satın alabilirler. Bunun için Platform üzerinde diledikleri Token için alış emri girmeleri gerekir. Lansman satışlarında Token fiyatı sabit olup, alıcılar başka bir fiyat teklif edemezler. Ancak, ikinci el satışlarda alıcı kendi alım fiyatını, Token rayiç bedeli alt ve üst limitleri dahilinde belirleyebilir.

Emlaklira kullanıcıları, platform üzerinde açıklanan limitler dahilinde, Token satış emri girebilir. Emlaklira platformunda istenilen fiyatta bir alım emri girildiğinde satış gerçekleşir ve işlem bedeli kesintisi yapılarak kullanıcının Emlaklira TRY hesabına otomatik yatırılır. Kullanıcılar diledikleri zaman Emlaklira TRY hesaplarındaki bakiyelerini, platformda tanımladıkları kendi banka hesaplarına transfer edebilirler.

EMLAKLİRA TOKEN FİYATI NEDİR?

Her bir Emlaklira Token’ın fiyatı, sözleşmesinde belirtilen gayrimenkulün piyasa şartlarına göre düzenli aralıklarla yapılan değerlemelere göre, piyasada belirlenen rayiç bedeli üzerinden Token sayısına bölünerek hesaplanır. Bu sayede, beklenmedik ani Token fiyat artışlarının veya düşüşlerinin önüne geçilerek kullanıcılarımız korunurlar.

EMLAKLİRA TOKEN ALMAK İÇİN EN AZ NE KADAR GEREKLİ?

Emlaklira Token birim fiyatları herkesin erişebileceği şekilde düşük tutulmaktadır. 100 TL ve hatta altında birim fiyatlarıyla Emlaklira Token satın alabilmeniz için çok çalışıyoruz. Bu kadar düşük alış maliyeti sayesinde birden çok, farklı Emlaklira Token’ları satın alarak kendi dijital gayrimenkul varlık sepetinizi (kişisel portföyünüzü) oluşturabilirsiniz.

Emlaklira Token satın almak için herhangi bir üst bütçe limiti yoktur. Ancak gerektiğinde Emlaklira gelecekte Kullanıcılarına bir bütçe limiti getirebilir.

LANSMANDAN TOKEN ALIŞ FIRSATLARI

Emlaklira her gayrimenkul (bağımsız bölüm veya gayrimenkul projesi) için özel olarak token üreterek, kullanıcılardan belirli bir süre boyunca sabit token lansman fiyatıyla ön talep toplar. Kullanıcılar, talep toplama sürecinde Emlaklira.com web sitesinde “Lansman Fırsatları” kategorisinde listelenen Emlaklira Token’ları detaylı olarak inceleyerek dilediklerini satın alabilirler.

Talep toplama süresi sona erdiğinde, satışa çıkartılan Token’ların tamamı satılırsa ön satış aşaması başarıyla tamamlanmış olur. Başarılı lansman sonunda adınıza rezerve edilmiş olan Token’lar Emlaklira hesabınıza kaydedilerek, Emlaklira TRY hesabınızda bloke edilen Token bedeli otomatik olarak tahsil edilir ve satın alma işlemi tamamlanır.

Lansman süresince yeterli talep toplanamadığında, Emlaklira lansman süresini uzatabilir veya lansmanı iptal edebilir. Lansman iptalinde Emlaklira TRY hesabınızdan bloke edilen tutar otomatik olarak iade edilir.

TOKEN SÖZLEŞMESİ BİTİMİNDE NASIL ÖDEME YAPILIR?

Emlaklira Token, sözleşmesinde belirtilen vadesi sonunda ilişkili (tokenize) gayrimenkul satışa çıkartıldığında, alış-satış işlemlerine kapanır. Gayrimenkul satışı gerçekleştiğinde, Token rayiç bedeli son kez hesaplanır. Kullanıcıların elinde bulunan ve satılan gayrimenkul ile ilişkili Token’lar otomatik olarak geri alınarak, rayiç bedel üzerinden ve Token sahipliği oranında pay ödemesi yapılır. Kullanıcılarımız diledikleri zaman Emlaklira platformunda tanımladıkları kişisel banka hesabına, Emlaklira TRY hesabındaki bakiyelerini transfer edebilirler.

BİR GAYRİMENKULE AİT TÜM EMLAKLİRA TOKEN’LARI SATIN ALIRSAM MÜLKİYETİ BANA GEÇER Mİ?

Emlaklira platformunda işlem gören her Token için bir Kullanıcı satın alma limiti bulunmaktadır. Genellikle bir Kullanıcı, tek bir gayrimenkul bağımsız bölümü için üretilen tüm Token’ların, aksi sözleşmede belirtilmedikçe en fazla %49’unu satın alabilir. Emlaklira kullanıcı ve Token sözleşmelerinde de açıkça belirtildiği gibi Token satın alımıyla mülkiyet devri gerçekleşmez.