Bilgi ve Destek MerkeziEmlaklira Token Rehberi

Emlaklira TOKEN REHBERİ


EMLAKLİRA NEDİR?

Emlaklira, blokzincir (blockchain) tabanlı yeni nesil bir gayrimenkul yatırım platformudur. Emlaklira, Tokenizasyon ile “Türkiye’de ilk kez” gayrimenkulü hem likit bir kripto varlığa dönüştürmekte hem de düşük bütçelerle gayrimenkul üzerinden herkesin bir kazanç elde edebilmesine imkan sağlamaktadır. Böylelikle her gayrimenkul, Emlaklira teknolojisi ve sektöre getirdiği yenilikçi iş modeli sayesinde doğrudan blokzincir üzerinde getirisi alınıp satılabilen dijital varlıklara dönüştürülmektedir.

Gayrimenkul, her zaman için ülkemizde popüler bir yatırım aracı olarak görülmüştür. Özellikle bugün olduğu gibi yüksek enflasyonun olduğu dönemlerde, gayrimenkul yatırımıyla paranın enflasyona karşı değerini koruyacağı düşünüldüğünden her zaman yüksek talep görmektedir. Artan gayrimenkul fiyatları, yatırımcı için gerekli giriş sermayesini sürekli yükseltmektedir. Bu durum, gayrimenkul yatırımcı sayısını maalesef kısıtlamakta ve yatırım yapılabilecek gayrimenkulleri sayıca sınırlamaktadır.

Emlaklira olarak getirdiğimiz çözüm, blokzincir teknolojisini kullanarak portföyümüze eklediğimiz gayrimenkul bağımsız bölümleri ve projeleri için benzersiz Token’lar üretmek ve herkesin satın alabileceği birim fiyatlarla gayrimenkul yatırımcısının dikkatine sunmaktır. Dolayısıyla, Emlaklira platformunda kullanıcılarımıza sunduğumuz her bir Emlaklira Token’a karşılık olarak gerçek bir gayrimenkul bulunmaktadır. Emlaklira Token satın alan kullanıcılar, bu gayrimenkullerin bakımını yapmak, vergi, harç ve aidatlarını ödemek, zorunlu deprem sigortasını ve diğer sigortaları yaptırmak, tapu işlemleri gibi konularla ilgilenmek zorunda kalmazlar. Emlaklira, tüm bu işlemlerin takibini yapar.

Kullanıcılarımız, Emlaklira Token satın alarak, token ile ilişkili hukuki sözleşmede belirtilen gayrimenkulün, sözleşmede belirtilen vadesi sonunda satışından elde edilecek net gelirden pay almaya hak kazanırlar. Emlaklira Token alan kullanıcılarımız, dilerlerse sözleşme vadesini beklemeden Token’larının tamamını veya bir kısmını Emlaklira platformunda satışa çıkartabilirler.

Özetle Emlaklira, gayrimenkul yatırımını herkes için erişilebilir kılan ve demokratikleştiren “yeni nesil” bir yatırım platformudur.